„Velke podakovanie Zanke. Bola som na pohovor v Bratislave a personalna riaditelka vychvalila moj zivotopis. Z 280 uchadzacov som sa dostala do prvej stvorky. Keby nebolo Zanetky,
urcite by som sa tam nedostala. Kazdemu odporucam pri hladani prace vyuzit poradenstvo karierneho poradcu a odporucam  Janette Neky Neklapilová. Dakujem za vsetko“   (do 2 týždňov vyhrala a nastúpila)

Henika


…Páčilo sa mi, že ste boli v pozitívnej nálade resp. sršal z vás optimizmus,  že ste mi dali aj rady z praxe,… tá hravá forma, To bolo super. Zábavné. A mimochodom, dosť som rozmýšľal o tom, že Vás odporučím ďalej. Už teraz v práci vidím ľudí, ktorých je ,,škoda“ a robia niečo čo ich neuspokojuje, aspoň myslím. Stále si myslím, že peniaze si na pár sedení nájdu, keď zoberieme aký efekt to môže mať.

Stanley


„Predtým ako som vôbec začala túto cestu, som sa rozhodla odísť zo svojho zamestnania napriek tomu, že som nemala pred sebou žiadnu inú pracovnú príležitosť a aj mimo toho som bola dosť nešťastná. Tak trochu som tušila, čo chcem od života, a v práci, ale vôbec sa mi nedarilo uspieť. Prečo sa mi nedarí som tušila tiež. Jednoduché otázky, na ktoré sa ťažko odpovedá. Ale iba tak sa posuniete. Iba tak sa naučíte, pochopíte a zistíte…Janette sa stala mojou nesmierne veľkou oporou a podporou. Vďaka Janette som pochopila, aké je veľmi dôležité vedieť kto som, aké sú moje kvality, hodnoty a predpoklady uspieť v tom, čo skutočne chcem robiť ja. A musím priznať, že som bola dosť prekvapená zisteniami. Janette mi ukázala cestu, ako vyriešiť svoje obavy a strachy z neúspechu. Ako dosiahnuť spokojnosť v živote, v práci, ale aj mimo práce. Nebudem tvrdiť, že mám zázračnú paličku, veď predsa každý deň je iný, ale vďaka Janette sa snažím každý deň využívať  techniky, ktoré ma naučila a viem si poradiť. Ale, ak by som mala zázračnú paličku, tak by som zaviedla toto „skutočné“ karierové poradenstvo pre všetkých tých, ktorý sa mu dnes “akože“ venujú… určite by bolo menej nešťastne a nešťastných zamestnaných ľudí. Som nesmierne vďačná za všetok čas, ktorý si mi venovala Janette. Úprimne Ti ďakujem a prajem Ti úspech v tvojej tvorivej činnosti pomáhať a odporúčam všetkým, ktorí by chceli premeniť svoju šancu na skutočnosť.“

Erika

 

Odhodlať sa pre kariérne poradenstvo bolo skvelé rozhodnutie. Tak ako som nemal žiadnu predstavu o tom, kam by sa mal môj život v budúcnosti uberať v oblasti kariéry, tak teraz mám o tom dosť jasnú predstavu. Janette mi pomohla nájsť moju skutočnú vášeň a niečo čo by ma skutočne bavilo robiť a hlavne na čo by som mal aj predpoklady. Ale čo je dôležitejšie, pomocou techník, ktoré použila a ktorými som si počas sedení prešiel, u mňa veľmi výrazne zvýšila sebavedomie a odstránila pocit stratenosti, ktorý ma tak dlho sprevádzal. Všetky sedenia boli na veľmi profesionálnej úrovni, ale čo bolo úžasné, že som konečne zo seba dostal von veci, kvôli ktorým som sa nedokázal pohnúť vpred a za to som jej nesmierne vďačný. Takže, ak ste v živote stratený tak ako som bol ja a neviete ako ďalej, čo by ste v živote chceli robiť, alebo ešte lepšie, čo by vás skutočne bavilo a napĺňalo tak určite využite toto poradenstvo. Pretože pre mňa to bolo skvelé rozhodnutie, a týmto ešte raz ďakujem Janette za skvelú prácu, ktorú so mnou odviedla a za nájdenie cesty, ktorou sa mám vydať.

Mário

 

Každý z nás sa ocitá v situáciách, kedy sa musí pre niečo rozhodnúť. Pre mňa to znamenalo výber vysokej školy a tak i zároveň smer môjho budúceho povolania. To, kam a za čím sa vydám, ovplyvní zvyšok môjho života a preto som sa rozhodla využiť možnosť kariérového poradenstva, za čo som veľmi vďačná. Spočiatku som si myslela, že to bude jednoduché, predsa len som približne vedela aký smer ma zaujíma. Popravde, za ten čas ktorý som tomu venovala, som mala možnosť spoznať viac samu seba a objaviť i iné talenty, či hodnoty, ktorými som obdarená a ktoré môžem využiť vo svojom budúcom povolaní. Vďaka kariérovému poradenstvu mám lepší prístup k dosiahnutiu svojho cieľa, či pohľad do budúcnosti. Tak ako Chopin raz povedal, myslím, že každý z nás by sa mal zaujímať o svoju budúcnosť, pretože v nej strávi zvyšok svojho života.
Na záver sa chcem zvlášť poďakovať mojej sprievodkyni Janette Neklapilovej, za jej čas a trpezlivosť. Vďaka nej som urobila jeden veľký krok vpred na ceste za svojím snom.
Ďakujem.
Petra

 

Na začiatku som stál pred rozhodnutím ako ďalej v mojom pracovnom živote. Potreboval som sa zorientovať, ktorým smerom sa vybrať, keďže som mal dve rôzne ponuky práce a nevedel som sa rozhodnúť. Poradenstvo mi pomohlo moje problémy v rozhodovaní pomenovať, odbúrať strach a obavy, ktoré som cítil a pohnúť sa ďalej z miesta. Veľmi si cením prístup, stretnutia boli neformálne, hravé, každé stretnutie mi prinieslo aj niečo „navyše“- cenné rady, ktoré využívam vo svojom každodennom živote. Vďaka poradenstvu som sa rozhodol správne a nespokojnosť s ktorou som na začiatku prišiel som vymenil za spokojnosť nie len v práci. Priznám sa, že som neveril, že mi to dokáže zmeniť celkovú kvalitu života. Odporúčam.
Jozef