NW je ozdravno-športová aktivita,  pri ktorej sú potrebné špeciálne Nordic Walking palice.

Nordic walking (NW) sa stal neoddeliteľnou  súčasťou môjho života. Milujem pohyb na čerstvom vzduchu. Zdravý životný štýl je mi blízky nie len teoreticky, ale aj prakticky. Mám overené, že ak je medzi telom, hlavou, stravou a pohybom harmónia,  žije sa nám ľahšie a sme zdravší.

Pravidelné praktizovanie správnej techniky pôsobí ako prevencia, ale tiež pomáha pri mnohých zdravotných problémoch.

NW považujem za príjemnú, zábavnú a prirodzenú cestu k lepšiemu zdraviu a vitalite. Je vhodnou aktivitou aj pre ľudí, ktorí sa doposiaľ nevenovali žiadnemu športu.

Rada sa podelím o svoje skúsenosti s každým, kto by chcel zlepšiť svoj zdravotný stav, alebo aj zhodiť zopár nadbytočných kilogramov.

Každý, kto sa venuje tejto aktivite: mladne, je zdravší, usmievavejší, pohodovejší a chudne (ak má nadbytočné kilá) a pre mňa osobne je balzamom na môj chrbát. Ak sa vám krk, či chrbát často vyhráža bolesťou, zrejme máte zníženú flexibilitu. Skúste nordic walking.

Čo dal NW mne osobne? Stal sa mojím najlepším priateľom v boji proti bolestiam chrbta. Zároveň sa stal nepriateľom pre začínajúcu osteoporózu. Keďže mojím povolaním je práca s ľuďmi, tak NW je aj mojou psychohygienou.

Mojím cieľom je naučiť Vás chodiť so správnou technikou, aby ste mali čo najviac zdravotných benefitov, podporovať Vás v tejto aktivite a organizovať spoločné prechádzky.

Kurzami Vás bude sprevádzať Janette Neklapilová

Vzdelanie:

  • Inštruktor (osvedčenie Svetovej akadémie Nordic Walking)
  • Člen SNWA – inštruktor severskej chôdze (Osvedčenie Slovenskej asociácie Nordic Walking)

/ akreditácia MŠ SR  2014-272/36695:5-30AA/

 Pridaj sa a uvidíš, čo to urobí s Tebou 🙂